سهل انگاری در درمان دندانپزشکی

سهل انگاری در درمان دندانپزشکی : ممکن است والدین به دلیل اینکه کودک درد دندانی ندارد و داشتن باور غلطی که دندان های شیری موقتی هستند از مراجعه به دندانپزشکی اطفال سهل انگاری کنند.

دندانپزشک اطفال نباید والدین را برای سهل انگاری در درمان سرزنش نماید و باید با صحبت کردن با والدین آن ها را از اهمیت درمان و مراقبت از دندانهای شیری مطلع سازد.

سهل انگاری والدین در درمان باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد پس چه بهتر اینکه با توجه به توصیه های دندانپزشک کودکان روند درمان را تکمیل نماییم.

مهم‌ ترین تاثیر را در کیفیت سلامت دهان و دندان کودک، میزان آگاهی والدین از روش‌های پیش ‌گیری و چگونگی روند درمان‌های دندان‌پزشکی خواهد داشت.

سهل انگاری در درمان دندانپزشکی

نکاتی که باید والدین باید به آن توجه نمایند :

قبل از آغاز اولین رویش دندان ها بهداشت دهان کودک آغاز خواهد شد، برخی والدین کودک را عادت داده اند که با خوردن شیر بخوابد باید متذکر شد که این عادت غلطی می باشد چرا که بعد از اولین رویش دندان باعث پوسیدگی دندان های شیری خواهد شد.

برای اولین مراجعه دندانپزشکی کودکان منتظر درد و مشکلات دندانی کودکتان نباشید و زمان مناسب برای اولین مراجعه بعد از رویش اولین دندان شیری می باشد به این خاطر که هم اطلاعات کافی را در مورد بهداشت دهان و دندان کودکتان کسب خواهید نمود و قبل از ایجاد پوسیدگی و مشکلات دندانی به نحوی اقدامی پیشگیرانه انجام دهید.

یکی از مزایای مراجعه کودک در سنین پایین به دندانپزشکی کودکان این است که با محیط دندانپزشکی آشنا خواهد شد و قبل از مشکلات دندانی تجربه خوشایندی از دندانپزشکی بدست خواهد آورد.

به هیچ عنوان از مراجعه به دندانپزشکی کودکان سهل انگاری نکنید چرا که حفظ دندان های شیری از اهمیت بسزایی برخوردار است و برای سلامت و رشد صحیح دندانهای دائمی باید حفظ شود.

دکتر هانیه درویش – عضو هیئت علمی دانشگاه
جراح و متخصص دندانپزشکی کودکان

درباره drdarvishadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پانزده − چهارده =