دندانپزشک کودکان

دندانپزشک کودکان : مهمترین و اصلی ترین مورد قبل از مراجعه به دندانپزشکی انتخاب دندانپزشک کودکان خوب است به این خاطر که کودک اولین مراجعه به دندانپزشکی اطفال را تجربه می کند و داشتن تجربه لذت بخش تاثیر بسزایی در مراجعات بعدی خواهد داشت.

بهداشت دهان و دندان کودک از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و باید بعد از اولین رویش دندان کودک به دندانپزشک اطفال برای حفظ سلامت دهان و دندان کودک اقدام نمایید.

ممکن است برای مراجعه به دندانپزشکی اطفال سوالاتی برای والدین پیش بیاید که چگونه یک دندانپزشک کودک خوب انتخاب نماییم یا بهترین دندانپزشک کودکان چه ویژگی باید داشته باشد ؟

ما در این مقاله به پاسخ این سوالات می پردازیم و شما را در انتخاب یک دندانپزشک کودکان ماهر راهنمایی خواهیم نمود.

انتخاب دندانپزشک کودکان

می توانید با سرچ در موتورهای جستجو لیستی از بهترین دندانپزشکان اطفال تهیه نمایید و با مراجعه به سایت ها و نمونه کارهای قبل و بعد ایشان را مشاهده نمایید.

روش دیگر پرس و جو از دوستان و آشنایان و گرفتن پیشنهادات از آن هاست.

اگر پزشک خانوادگی دارید می توانید از او بخواهید دندانپزشک اطفال را به شما معرفی نماید که دارای تخصص دندانپزشکی کودکان باشد.

دندانپزشک کودکان

ویژگی دندانپزشک کودکان خوب

با مراجعه حضوری به مطب دندانپزشک اطفال به فضا و محیط توجه نمایید چرا که محیط دندانپزشکی باید به نحوی طراحی و رنگ آمیزی شده باشد که کودک بتواند با آن محیط ارتباط بر قرار کند.

بهترین دندانپزشک کودکان با نحوه تعامل و رفتار با کودک آگاه است و با برخورد گرم و صمیمی و گذاشتن وقت کافی برای کودک به سلامت دهان و دندان کودک اهمیت می دهد.

ابتدا نحوه صحیح مسواک زدن را آموزش می دهد و برای کودکانی که تجربه ترس از دندانپزشکی دارند در جلسه اول کاری انجام نمی دهد و با معرفی وسایل دندانپزشکی به زبان کودکان باعث کاهش ترس و ارتباط برقرار کردن با آن محیط خواهد شد.

دکتر هانیه درویش – عضو هیئت علمی دانشگاه
جراح و متخصص دندانپزشکی کودکان

درباره drdarvishadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 + نه =